Dronlar için küresel enerji depolama pazarına genel bakış

Drone üreticileri, çeşitli fiyatlarda dronları, kapsamlı bir şekilde sunuyor. Fotoğraf ve video yakalama özelliklerini geliştirmek için işlevsellik sağlıyor. Teknolojik gelişmeler, özellikle açık hava meraklıları arasında dronların ve akıllı telefonların popülerliğini artırıyor. TechNavio pazar araştırmasına göre, dronların artan popülaritesi, enerji depolama pazarının büyümesini körükleyen başlıca faktörlerden biri olacak. Gelecek yıllarda hızlı teknolojik gelişmeler ve ekonomideki iyileşme sayesinde, drone fiyatlarında bir düşüş olması öngörülüyor. Bu, drone enerji depolama ihtiyacını harekete geçirerek, hobileri ve meraklıları için uygun fiyatların oluşmasını sağlayacaktır. Pazar analistlerimiz pazarın 2021 yılına kadar yaklaşık % 12 oranında bir CAGR'de istikrarlı bir şekilde büyüyeceğini tahmin ediyor.

Enerji depolama pazar analizimize göre, teslimat hizmetleri için insansız uçakların ortaya çıkması, önümüzdeki yıllarda piyasada çekiş yapacak olan temel trendlerden biri olacaktır. Dronların kullanımı maliyetlerin azaltılmasına ve verimliliğin artırılmasına yardımcı olduğundan, e-ticaret gibi çeşitli hizmet sektörlerinde giderek daha fazla kullanılmaktadır. Büyük bir e-ticaret oyuncusu Amazon, Prime Air servisleri aracılığıyla müşterilere dronlar kullanarak 30 dakika içinde ürün sunmaya başladı. Dubai, yüksek akü kapasitesi ile bir yolcu ve küçük bir valiz taşıma kapasitesine sahip, özerk drone taksi hizmeti sunmaya hazırlanmktadır. Batarya teknolojisinin Ar-Ge'sine ve piyasaya yeni girenlerin çıkmasına yönelik sabit yatırımlar, bataryanın yükseltilmesi ve uçuş süresinde iyileşme ile sonuçlanacak ve pazarın büyüme beklentilerini artıracaktır.

Rekabetçi manzara ve anahtar satıcılar

Dronlar için enerji depolama pazarı, birçok uluslararası ve bölgesel tedarikçinin varlığından dolayı oldukça parçalanmış durumda. Yoğun rekabet ve uzun uçuş süresine doğru tüketicilerin tercihi nedeniyle, bu pazardaki oyuncular yoğun enerji yoğunluğuna sahip aküler ve yakıt hücreleri geliştirmeye odaklanıyor. Diğer oyuncular üzerinde rekabet avantajı elde etmek için, bu enerji depolama sağlayıcıları güncellenmiş ve yenilikçi ürünler sunma ihtiyacına sahiptir.

Drone akü piyasası segmenti önümüzdeki birkaç yıl boyunca enerji depolama piyasasının dronlar için en büyük payını oluşturacaktır. Bu, bataryaların yakıt hücreleri üzerinde sunduğu düşük maliyet ve kolaylıktan kaynaklanmaktadır. Kullanım kolaylığı, sıfır dökülme, kolay taşınabilirlik ve düşük şarj durumunda kolay tekrarlanabilirlik dahil olmak üzere bu pillerin avantajları, dronlar için enerji depolama pazarının büyümesini daha da artıracaktır .

Amerikalılar, yüksek gelir potansiyeli ve sinematografi, telekom, enerji ve tarım endüstrilerinde insansız hava araçlarının erken evrimi nedeniyle uçaklar için enerji depolama pazarının en büyük gelir kaynağı olacaktır . Dronların rekreasyon ve oyun oynamalarındaki artan popülaritesi ve açık hava aktivitelerini tercih eden tüketicilerin sayısındaki artış, bu pazarın Amerika kıtalarındaki büyümesini daha da artıracaktır.

İnsansız hava araçları (UAV'ler) olarak da bilinen dronların, dünya çapında çeşitli endüstrilerde katlanarak arttığı görülmüştür. Dronlar, sensörler ve yüksek hassasiyetli kameralar gibi daha iyi teknolojilerle donatıldıklarında, üreticilerin onlara gelişmiş enerji depolama yetenekleri sağlamaları zorunlu hale geldi. Bu pazarın daha iyi anlaşılabilmesi için, piyasa analistleri bu pazar alanında faaliyet gösteren oyuncuların sunduğu ürün ve hizmetler üzerinde kapsamlı bir analiz yürütmektedir. Bu pazarda tanımlanan satıcıların birkaçı Kokam, Protonex ve Smart Energy'dir.

Piyasa uzmanları , önümüzdeki birkaç yıl içinde enerji depolama piyasasındaki büyümeyi tahmin etmek için, % 35'in üzerinde bir CAGR'de büyümesi beklenen küresel ticari uçak pazarı gibi benzer pazarların büyümesini de dikkate alıyorlar.

Arşiv
Bizi Takip Edin
  • Instagram Social Icon
  • LinkedIn Social Icon
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square

BATRON ARGE AKÜ PİL BATARYA

Merkez : Yıldırım Beyazıt Mah. Aşık Veysel Blv. E.Ü. Tgb İdare Ve Kuluçka 5 No: 67 /4/12  Melikgazi / Kayseri / Türkiye

Şube : ​Büyükdere Caddesi No:255 Nurol Plaza B.02 Maslak, Sarıyer, İSTANBUL

+90 352 502 53 45
+90 850 303 50 93