İngiltere’nin en büyük lityum-iyon batarya üretim tesisi açıldı


Lityum-iyon pil teknolojisi üreticisi Hyperdrive Innovation, Hükümetin endüstriyel stratejisini ve 2050 karbon nötr hedefini destekleyecek olan bugün İngiltere'nin Sunderland'deki en büyük bağımsız pil üretim tesisini açtı.

HYVE adlı yeni tesis, şirketin yıllık 30.000 pil paketi üretmesine ve ayrıca pil enerji depolaması için artan talebe cevap vermesine izin verecek.

Elektrikli araçlar ve enerji depolama sistemleri için pil paketleri üreten Sunderland merkezli üreticiler, 2014 yılında sahaya taşınmasından bu yana üretim kapasitelerine 7 milyon £ yatırım yaptı.

Yeni site ayrıca TechTrack100 şirketinin yıllık 30.000 pil paketi üretmesine ve şirketin uluslararası müşterilerden gelen taleplerinin artmasına izin veriyor.

Ayrıca, Hyperdrive’ın yeni ürün geliştirme ve teknoloji boru hatlarını hızlandırarak, küresel sahnede rekabetçiliği en üst seviyeye çıkarmayı umuyor.

Hyperdrive'ın CEO'su Chris Pennison, “Dünyadaki en ileri görüşlü ve yenilikçi kuruluşlarla, güvenilir elektrifikasyon ve enerji depolama ortağı olarak çalışıyoruz” dedi. “HYVE, müşterilerimize doğru zamanda doğru enerjiyi sağlayarak yüksek kaliteli bir ürün sunmamızı sağlıyor.”

Müşteriler HYVE'den faydalanmaya ayarlanmış, Hyperdrive'ın ilk elektrikli ekskavatörüne güç vermek için bir tedarik anlaşması imzaladığı dünyanın en büyük çevrimiçi bakkaliye satıcısı ve JCB'yi içeriyor.

JCB'nin Gelişmiş Mühendislik direktörü Bob Womersley şunları söyledi: “JCB temiz teknolojide yol gösterici ve özellikle kentsel, hava kalitesine duyarlı ortamlarda ve kapalı alanlarda, zararlı emisyonları azaltmakta.”

“Makine performansından ödün vermeden kullanım noktasında sıfır emisyon vermek için E-TEC teknolojisini sunduk” dedi. “Hyperdrive Innovation'ın pillerini kullanan yeni 19C-1E, endüstrinin ilk tamamen elektrikli mini ekskavatörü.” Hyperdrive ve JCB arasındaki ortaklığa yakın zamanda, ülkenin sanayi stratejisinin bir parçası olarak dünyaya sıfır emisyonlu araçlarda öncülük etme isteğine ilişkin bir hükümet açıklamasında referans verildi.

İngiltere, küresel düşük karbon teknolojileri sektörünün lideridir ve Hyperdrive, İngiltere’nin 1990’dan 2015’e kadar ekonomisini yüzde 67 oranında büyütürken, aynı zamanda emisyonlarda yüzde 42’lik bir azalma elde etmesine yardımcı olan yenilikçi bir İngiliz şirketinin en önemli örneğidir. .

Hükümetin işletmesi Andrew Stephenson, “Endüstriyel Strateji ve Otomotiv Sektörü Anlaşması ile İngiltere'yi batarya teknolojisinde dünya lideri olarak kurmaya kararlıyız ve HYVE tesisi bu tutkuyu sağlamada bizim için çok önemli bir rol oynamaya yardımcı olacak” dedi. bakan.

“Müşterileri, büyük süpermarketler- den, burada İngiltere'de üretilen yüksek kaliteli pillerden faydalanabilecekleri off-road araç üreticilerine, dünyanın en tanınmış markalarından bazılarını içeriyor” diye ekledi.

2012 yılında kurulan Hyperdrive Innovation, karayolu ve malzeme taşıma araçlarının yanı sıra sabit ve taşınabilir enerji depolama sistemlerine güç vermek için lityum iyon akü sistemleri tasarlar ve oluşturur. Ayrıca, şirket 40'tan fazla kişiyi istihdam ediyor ve Nissan'ın önde gelen lityum-iyon hücrelerini yüksek performanslı pil sistemlerine dahil etmek için küresel bir tedarik anlaşması sağlamıştır.

Arşiv
Bizi Takip Edin
  • Instagram Social Icon
  • LinkedIn Social Icon
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square

BATRON ARGE AKÜ PİL BATARYA

Merkez : Yıldırım Beyazıt Mah. Aşık Veysel Blv. E.Ü. Tgb İdare Ve Kuluçka 5 No: 67 /4/12  Melikgazi / Kayseri / Türkiye

Şube : ​Büyükdere Caddesi No:255 Nurol Plaza B.02 Maslak, Sarıyer, İSTANBUL

+90 352 502 53 45
+90 850 303 50 93